Opinia o atrakcji turystycznej Laguna Balos

od Aldona

Jeszcze nie zarejstrowany
Masz pytanie do Aldona?
Opinia została przeczytana 11347 razy.
2 / 2 Użytkowników (100%) uznało tę ocenę jako pomocną.
Z: Polska
Wiek: 26-30
Czas podróży: czerwiec 10

Rekomendacja: Tak
Ocena - Ø: 6.0

Tu poczujesz sie jak na Karaibach

Zatoka Balos znajduje się na północno- zachodnim krańcu Krety. Nawet jeśli mieszkasz w hotelu oddalonym o setki kilometrów warto zarezerwować sobie jeden dzień na wyjazd w to przecudne miejsce. My mieszkaliśmy w okolicach Heraklionu, więc na wycieczkę na Balos wyjechaliśmy o 6.00 rano. Możliwości dostania się na lagunę są dwie. Albo można dojechać własnym samochodem, z tym, że końcówka podróży będzie mocno utrudniona, ze względu na brak oznaczeń i stan drogi. My wybraliśmy inną metodę. W porcie w Kissamoss wsiedliśmy na statek, który za stosunkowo niewielkie pieniądze "dostarczył" nas najpierw do Twierdzy Weneckiej, a potem do samej zatoki.Polecam wybrać właśnie tę opcję, tym bardziej że już sam rejs z możliwością zjedzenia posiłku w jego trakcie jest dużą atrakcją. Po około godzinie rejsu dociera się do Twierdzy Weneckiej, na którą warto się wspiąć. Jednak trzeba pamiętać o tym, że w 40 C upale może to być związane z niemałym wysiłkiem. Później należy znowu wejść na statek, który po około 15 minutach rejsu cumuje nad samą zatoką Balos. Widok jest obłędny. Statek czeka na swoich pasażerów około 3 godzin - trzech godzin, których na pewno nie zapomni się nigdy w życiu. Możliwości jest kilka. Można wziąć ze sobą sprzęt do nurkowania, który na pewno się przyda. W nieco głębszej części zatoki nurkujący mogą się cieszyć wspaniałymi widokami kolorowych ryb i roślin podwodnych. Dla tych, którzy za nurkowaniem nie przepadają, czeka ogromna połać płycizn z gorącą od słońca wodą i niespotykanym często różowym piaskiem. Ale przede wszystkim Balos to uczta dla wzroku. Brązowe szczyty niewielkiego masywu górskiego schodzą do zatoki i niejako zatapiają się w błękicie wody. Ale błękit to za mało powiedziane. Woda ma tu cały wachlarz odcieni błękitu, zieleni, nawet po róż. Nie można zapomnieć aparatu fotograficznego, bo zdjęcia z Balos prezentują się jak z reklamy jednego z batoników. Zainwestuj także w dobry krem z filtrem bo Zatoka jest nigdzie nie osłonięta i brak odpowiednich specyfików można przypłacić silnym poparzeniem skóry. A kiedy już skończysz swój pobyt na Balos na pewno aż łza ci się w oku zakręci kiedy będziesz musiał się z nią żegnać.

Zdjęcia/filmy do atrakcji turystycznej (Aby powiększyć, kliknij na zdjęcie)

Atrakcja turystyczna Laguna Balos - Widok ze statku na Lagunę Balos
Atrakcja turystyczna Laguna Balos - Widok z Twierdzy Weneckiej
Atrakcja turystyczna Laguna Balos - Różowy piasek na balos
Atrakcja turystyczna Laguna Balos - Widok ze statku na Twierdzę Wenecką
Atrakcja turystyczna Laguna Balos - Widok ze statku na Twierdzę Wenecką
Atrakcja turystyczna Laguna Balos - Wido z Twierdzy (w dole wrak statku)
Atrakcja turystyczna Laguna Balos - Widok ze statku dopływającego do Balos
Atrakcja turystyczna Laguna Balos - Widok z twierdzy weneckiej
Atrakcja turystyczna Laguna Balos - Widok z Twierdzy Weneckiej

Czy opinia była według Ciebie pomocna? Tak Nie

Opinia

Średnia ocena

Aldona 26-30 lat dodał opinie o Laguna Balos

© 1999 - 2017, wszelkie prawa zastrzeżone.
Poireview index