Atrakcja turystyczna KLS VOYAGES BIURO PODROZY W BODRUM

Opinia o atrakcji turystycznej KLS VOYAGES BIURO PODROZY W BODRUM

od Bogdan

Jeszcze nie zarejstrowany
Masz pytanie do Bogdan?
Opinia została przeczytana 18 razy.
Z: Polska
Wiek: 51-55
Czas podróży: wrzesień 17

Rekomendacja: Tak
Ocena - Ø: 4.0

Mogło być lepiej.

Rezerwacja wycieczek bezproblemowa, szybka i przyjemna. Cena o wiele niższa niż w biurze turystycznym z którym przyleciałem. Oczekiwanie na autobus w umówionym miejscu przeciągało się o kilkanaście lub kilkadziesiąt minut. Obiecane "luksusowe, klimatyzowane autokary", to w większości duże busy z ciasnymi siedzeniami i przykrą zapachowo klimatyzacją. Miałem szczęście raz podróżować autokarem, druga wycieczka to mordęga w busie. Dwie normalnej postury osoby przylegają do siebie w rzędach siedzeń jak sardynki w puszce. Na obiad w restauracji na wycieczce do Daylan trzeba zabierać zatyczki do uszu, bo przez pół godziny jakiś Turek wrzeszczał ludziom nad uchem: cola, fanta, sprite. Musiał być bardzo zdesperowany, gdyż sprzedawał te szkodliwe napoje po cenie trzykrotnie wyższej niż w sklepach a buteleczkę wody 0,25 l kosztującą 1 LT cenił sobie na 5 LT. W restauracji w czasie wycieczki do Efezu, zatrułem się szpinakiem w jakiejś zalewie. Jako jedyny z naszej szóstki jadłem ten szpinak, pozostali nie. Nic im nie było, a ja przez dwa ostatnie dni, zamiast korzystać ze słońca cierpiałem na hotelowym łóżku, zużywając kilka rolek papieru toaletowego. Wiem, że to nie wina Biura czy sympatycznej Pani Doroty, ale myślę, ze można coś z tym zrobić. Kolejna przykrość jaka mnie spotkała w czasie wycieczki do Efez, to wizyta w sklepie ze złotem. Na ani jednym produkcie nie widziałem ceny. Pytanie się o cenę każdego z tysięcy produktów byłoby katorgą. Kompletnie nie mam zaufania do sprzedawców, którzy wymyślają ceny w zależności od wyglądu klienta. To nie cywilizowany zwyczaj, obcy naszej kulturze. (Biuro przecież zwłaszcza dla Polaków). Nikt nic nie kupił, ale przyglądałem się targom o cenę. Z 580 euro turecki sprzedawca "zjechał" na 240 euro. Z 460 euro na 180 euro. Zastanawiam się gdzie ci Turcy mają godność do samych siebie? Zresztą w sklepach w Bodrum jest podobnie. Wynika z tego, ze są zwykłymi naciągaczami i z premedytacją polują na nieświadomych turystów. Nie każdy w naszej europejskiej cywilizacji chce się targować o cenę. Myślę, że edukacyjna wycieczka do Efez nie zasługuje na takie trywialne traktowanie jak wizyta w dziwnym sklepie ze złotem. Bardzo fajna, kontaktowa, przemiła przewodniczka Kasia z dużą wiedzą nie tylko o obiektach wycieczkowych. Generalnie nie jest źle, a gdyby Biuro nawiązało współpracę z innymi podmiotami, świadczącymi swoje usługi na trasie wycieczek, albo zrezygnowało z niektórych z nich, mogłoby być jeszcze lepiej.

Zdjęcia/filmy do atrakcji turystycznej (Aby powiększyć, kliknij na zdjęcie)

Atrakcja turystyczna KLS VOYAGES BIURO PODROZY W BODRUM - Amfiteatr w Efez III wiek p.n.e.
Atrakcja turystyczna KLS VOYAGES BIURO PODROZY W BODRUM - Droga z kanalizacją w starożytnym Efez. IV w.p.n.e
Atrakcja turystyczna KLS VOYAGES BIURO PODROZY W BODRUM - Fragment starożytnego miasta Efez.
Atrakcja turystyczna KLS VOYAGES BIURO PODROZY W BODRUM - Plaża w Dalyan
Atrakcja turystyczna KLS VOYAGES BIURO PODROZY W BODRUM - Grobowce likijskie w Dalyan, IV wiek p.n.e.

Czy opinia była według Ciebie pomocna? Tak Nie

Opinia

Średnia ocena
    4.0

Bogdan 51-55 lat dodał opinie o KLS VOYAGES BIURO PODROZY W BODRUM

© 1999 - 2017, wszelkie prawa zastrzeżone.
Poireview index