Atrakcja turystyczna Święto chmielarzy i piwowarów Chmielaki Krasnystawskie

Opinia o atrakcji turystycznej Święto chmielarzy i piwowarów Chmielaki Krasnystawskie

Zdjęcie użytkownika arturek
od Artur
Pokaż wszystkie wpisy


Zarejestrowany od: 07-06-10
Masz pytanie do Artur?
Opinia została przeczytana 959 razy.
Z: Polska
Wiek: 46-50
Czas podróży: sierpień 11
Rekomendacja: Tak
Ocena - Ø: 6.0

"Oktoberfest" po polsku!

Corocznie/dokładnie od lat 40-tu/ z końcem lata w małej lubelskiej miejscowości-Krasnymstawie odbywają się Ogólnopolskie dożynki chmielarskie.Kiedyś uświetniane występami zespołów pieśni i tańca,korowodem dożynkowym z przekazywaniem chmielowego wieńca władzom województwa,konkursem kapel podwórkowych.Dziś lata świetności i rozdętej wielkości polskich imprez plenerowych mamy już za sobą,teraz impreza chmielowa kojarzyć się musi z konkursem degustacji piwa i degustacją piwa w skali makro.I tak też wyglądają dzisiejsze "Chmielaki".Mam to szczęście,że na tej imprezie bywam od jej narodzin w roku 1971,bo pochodzę z Krasnegostawu i mieszkam niedaleko.Zmieniły się "Chmielaki",zmienił się Krasnystaw.Czasy sprzedawania kiełbasy "na łokcie",piwa skrzynkami,bezpowrotnie minęły,podobnie jak "chmielakowe" korowody,ale pozostały same "Chmielaki".Obejrzyjcie zdjęcia,spróbujcie poczuć atmosferę chmielowego święta i może w przyszłym roku wybierzecie się na kresy skosztować,posmakować pysznego,niepasteryzowanego piwa z kilkunastu małych browarów polskich i-ostatnio-czeskich.Właśnie dziś wróciłem stamtąd i mówię Wam:Pycha!

Zdjęcia/filmy do atrakcji turystycznej (Aby powiększyć, kliknij na zdjęcie)

Atrakcja turystyczna Święto chmielarzy i piwowarów Chmielaki Krasnystawskie - Chmielaki-tu spotkasz stary,dobry smak piwa.

Czy opinia była według Ciebie pomocna? Tak Nie

Opinia

    Średnia ocena
    6.0
    Słońca


Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


Artur 46-50 lat dodał opinie o Święto chmielarzy i piwowarów Chmielaki Krasnystawskie

HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2017, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Poireview index