Opinia o atrakcji turystycznej Farma żółwi

Zdjęcie użytkownika kbpoland
od Piotr

Zarejestrowany od: 18-12-12
Masz pytanie do Piotr?
Opinia została przeczytana 3610 razy.
Z: Polska
Wiek: 26-30
Czas podróży: sierpień 12

Rekomendacja: Tak
Ocena - Ø: 6.0

Koh Tao-Twój kawałek raju , nie skażony komercją!

Przepiękna , mała ( ok. 7 x 2 km ) wysepka w zatoce Tajlandzkiej do której dostaniemy się płynąc promem z miejscowości Chumphon , Surat Thani , lub też z wyspy Koh Samui. Wszystkim polecam odwiedzenie tego miejsca , miejsca w które nie dotarła jeszcze , objawiająca się milionem kolorowych parasolek i molochowatymi hotelami psującymi rajskie widoki , komercja. Do wielu plaż i hoteli nie jest możliwe jeszcze dotarcie samochodem , jedynie łodzią , drogą morską ! Przepiękny rajski krajobraz , pełny gajów palmowych , zatopionych w morzu skał , pięknych krzewów namorzynowych , i urokliwych malutkich zatoczek , w których na mięciutkim , białym piasku zmiesci się jedynie kilka plażowych ręczników , nie został tu zakłócony przez drogową i hotelową infrastrukturę. Hotele są małe , klimatyczne , z chatkami i bungalowami rozlokowanymi wzdłuż plaż , i pobyt w nich pozwala mieć choć przez chwilę , choć przez tydzień w którym tam jesteśmy , swój malutki kawałek raju w otoczeniu gorącego piasku i turkusowej wody , w której pływa mnóstwo gatunków kolorowych rybek. Bez obaw.. są one bezpieczne i przyjazne , możecie je nawet karmić :) Na wyspie znajduje się oczywiście infrastruktura niezbędna do komfortowego wypoczynku , jednak nie są to wielkie hotelowe restauracje , lecz mnóstwo małych , lokalnych knajpek , w których skosztujemy prawdziwego , pysznego tajskiego jedzenia , i zjemy kolację przy małym stoliczku ulokowanym na samej plaży przy zachodzie słońca. Wyspa jest górzysta , idealna dla osób lubiących spacery , można też wynająć skuter i objezdzic całą wyspę wzdluz i wszerz , zatrzymując się co chwila na kolejnym punkcie widokowym , aby podziwiać przepiękne widoki. Do tego dodam jeszcze, iż ceny w tamtym rejonie są bardzo korzystne , możemy bardzo tanio zjeść , i poznawać przy okazji nowe , lokalne specjały , jak również wybrać się na ciekawą wycieczkę fakultatywną , jednakże każdemu polecam wynajęcie skutera ( za całe 15 PLN za dobę ! ) i zobaczenie tych wszystkich cudów na własną rękę ! Choćby jeden tydzień w tym miejscu pozwala na maksymalny relaks i naładowanie akumulatorów na cały kolejny rok. Osobiście byłem tam tylko kilka dni i od pierwszego dnia wiem , że koniecznie muszę tam wrócić , na pewno na dłużej... Dodam jeszcze , że w tym rejonie Tajlandii pięknej pogody możemy się spodziewać niemalże przez 365 dni w roku - temperatura 30 stopni lub więcej , temperatura wody rowniez bliska 30 , oraz piękne słońce. Każdemu polecam , aby wybrał się na Koh Tao , choć raz w swoim życiu... póki wszechobecna komercja jeszcze tam nie dotarła !

Zdjęcia/filmy do atrakcji turystycznej (Aby powiększyć, kliknij na zdjęcie)

Atrakcja turystyczna Farma żółwi - Koh Nang Yuan
Atrakcja turystyczna Farma żółwi - Jansom Bay
Atrakcja turystyczna Farma żółwi - Koh Nang Yuan - punkt widokowy

Czy opinia była według Ciebie pomocna? Tak Nie

Opinia

Średnia ocena

Piotr 26-30 lat dodał opinie o Farma żółwi

© 1999 - 2018, wszelkie prawa zastrzeżone.
Poireview index