Sri Lanka

Relacja z podróży Sri Lanka

Zdjęcie użytkownika Małgorzata84
od Małgorzata
Zarejestrowany od: 04-01-13
Przeczytano:
2257 razy
Wiek:
26-30
Czas podróży:
grudzień 12

Najlepsze Wakacje: Sri Lanka, mój program wakacji, zobacz!


Bardzo podobały nam się wakacje zorganizowane przez biuro podróży, na które natknęliśmy się w internecie. Oni zorganicowali zupełnie coś lepszego niż inne biura oferują. Moglismy sami wybrać co zobaczymy, w jakim hotelu chcemy nocować, ile dni. I co najwarzniejsze mieliśmy szofera, który był kwalifikowanym przewodnikiem. Nareszcie coś dla nas. Nie musieliśmy być z grupą innych ludzi, tylko my. I wszystko super zaplanowane przed wyjezdem!


Każdy może utworzyć własny program podróży z nimi, A to był mój program wakacji:
Dzień 1
Powitanie na lotnisku w Kolombo przez szofera/przewodnika, który będzie towarzyszył Państwu przez resztę wakacji. Szofer zawiezie Państwa klimatyzowanym i komfortowym zamochodem do hotelu w centralnej części Sri Lanki, do Kulturowego Trójkąta Sri Lanki. Relax po południu w hotelu. Kolacja.
Hotel:
Sigiriya Village http://www.sigiriyavillage.com/


Dzień 2
Z rana orzeźwiająca wspinaczka na skałę Sigiriya – Lwia Skała – to skalna forteca oraz ruiny pałacu mieszczące się w sercu Sri Lanki. Zabytki te są otoczone przepięknymi ogrodami, stawami i innymi konstrukcjami. Sigiriya jest jednym z najlepiej zakonserwowanych miast Azji i posiada tytuł Dziedzictwa Narodowego.
Po południu czeka Państwa jeszcze jedna nisamowita atrakcja do odwiedzenia: starożytne miasto Anuradhapura. Anuradhapura jest wielkim dziedzictwem kulturowym i religijnym Sri Lanki. Obszar Anuradhapury rozciąga sie na 3km kwadratowe i w tym obszarze rośnie najstarsze drzewo świata (bothi tree) liczące ponad 2 tys lat! Antyczne miasto Anuradhapura zawiera wiele archeologicznych i architektonicznych cudów okrytych legendami i tajemnicą. W 380 roku p.n.e. Anuradhapura zdobyła miano stolicy Sri Lanki. Ostatni wieli król Anuradaphury, Mahasena panujący w latach 276-303 n.e. uświetnił to miasto budując wiele świątyń, których dobrze zachowane ruiny można podziwiać do dziś. Anuradhapura została doceniona za swoją świetność i została wpisana w Światowe Dziedzictwo Narodowe UNESCO. Będąc na Sri Lance, Anuradhapura jest miejscem, które trzeba koniecznie zobaczyć. Noc w tym samym hotelu co poprzednia noc
Dzień 3
Z rana przejazdżka na słoniu w miejscowości Habarana. Po tym kierowca zawiezie Państwa do miejscowości Dambulla. Złota Świątynia Dambulla jest świątynią składająca się z pięciu jaskiń powstałych w okresie od I wieku p.n.e. do XVIII wieku. Położona jest w centralnej części Sri Lanki w miejscowości Dambulla. Zwiedzą Państwo tę świątynię.
Po południu przyjadą Państwo do Kulturowej stolicy Sri Lanki, miasta Kandy. Położone wśród gór miasto Kandy jest miastem pełnym najwspanialszej słodyczy klimatu wiecznej wiosny, tuż na skraju dżungli, w której hasają jeszcze pantery i majestatycznie wędrują w trzasku łamanych gałęzi potężne słonie. Poranna niebieskawa mgiełka łagodzi ostrość konturów, romantyzuje krajobraz, tworzy nastrój, w jakim człowiek musi czuć się szczęśliwy i lepszy, niż w istocie jest. Ta poranna mgieła odkrywa wolno piękne krajobrazy oraz jezioro znajdujące się w samym sercu miasta. Kandy oczarowuje z daleka, widziane jeszcze ze szczytu góry przecięte drogą, i z bliska, gdy turysta spaceruje wśród kandyjskich drzew, ludzi, domów. Kandy urzeka oglądane po raz pierwszy, do Kandy pragnie się wrócić, gdy nadszedł czas pożegnania. Tu również znajduje się najświętrze miejsce buddyjskich wierzeń: Świątynia Zęba (Dalada Maligawa) miejsce przechowywania prawdziwego zęba Buddy. Wieczorem wezmą Państwo udział w pokazach tradycjonalnych tańców Sri Lanki z widowiskowym zakończeniem artystów stępających po rozrzażonych węglach. Hotel Thilanka http://www.thilankahotel.com/index.php
Dzień 4
Wzgórza wyspy. Krętymi drogami pośród gór i pagórków, malowniczych wsi i miasteczek udadzą się Paaństwo do miasta Nuwara Eliya. Po drodze zatrzymają się Państwo aby skosztować złotego płynu wytwarzanego w tych regionach: Cejlońskiej herbaty. Tu odkryją Państwo sekret smaku hebaty oraz sekrety jej przetwarzania. Przewodnik oprowadzi Was po przetwórni herbaty oraz wytłumaczy proces przetwarzania. Nuwara Eliya to miasto usytuowane w środkowej części Sri Lanki. Leży na wysokości prawie 2 tys. m n.p.m. u stóp najwyższej góry w kraju, Mount Pedro. Nuwara Eliya to główne centrum produkcji herbaty na wyspie. Liczne plantacje tworzą typowy dla tej części krajobraz: jak z widokówki. Miasto powstało w czasach kolonialnych Miasto założył i umodelował na wzór brytyjski sam Samuel Baker (odkrywca źródeł Nilu). Wycieczka po mieście. Hotel www.midkyhotels.com


Dzień 5
Wcześnie rano, a raczej w nocy wyjadą Państwo z Hotelu aby około 2:30 zacząć wspinaczkę. Atmosfera jest super, szlak oświetlony, dużo ludzi się wspina. Dotrą tam Państwo około godziny 6:00 aby zobaczyć wschodzące słońce, no i oczywiście odbicie stopy Adama. Muzułmanie twierdzą, że to odbicie stopy Mahometa, a buddyści, że Buddy. Więc ludzie różnych religii sie tam wspinają. Mgła odsłoni powoli piękne widoki. To będzie takie wrażenie, że są Państwo ponad chmurami. Przepięknie. W drodzę na dół można słuchać i podziwiać budzącej się do życia przyrody. Kierowca czekający na was u podnóża góry. Pewnie będa Państwo zmęczeni, więc pojadą Państwo nad ocan, do hotelu, aby się zrelaksować, przed następnym dniem. Kirinda beach hotel http://www.kirindabeachresort.com/fac.html
Dzień 6
Po południu Jeep Safari po Yala Park Narodowy. Tu są największe szanse na zobaczenie leoparda w środowisku naturalnym. Park Narodowe Yalla słynie z pięknych krajobrazów i różnorodności gatunkowej zwierząt i ptaków. Podczas jeep safari po Parku, poznamy jego zróżnicowane krajobrazy - sawanny, formacje skalne, laguny. Przy odrobinie szczęścia być może uda nam się zobaczyć przedstawiciela tzw. Wielkiej Czwórki czyli słonia, lamparta, niedźwiedzia lub bawoła. Jest to również dobre miejsce do obserwowania ptaków - pelikanów, ibisów i kormoranów. Hotel Lagoon Paradise http://www.lagoonparadisebeachresort.com/new/index.php (albo w domu rodziny lankijskiej, gdzie można gotować z nimi i poznać bliżej ich tradycje i kulturę. Do plaży jedzie sie tuk-tukiem 10minut. Dom jest w podobny do stylu europejskiego, więc są dobre warunki. )


Dzień 7
Oglądanie wielorybów i delfinów. Wypłyną Państwo łodzią z samego rana (czas dokładnie podam bliżej daty). Około 4 godzin na łodzi. Po południu relax na plaży lub basenie przy hotelu. Tu również można dołączyc się do gotowania w hotelowej kuchni. Lagoon Paradise Hotel http://www.lagoonparadisebeachresort.com/new/index.php (albo w domu rodziny lankijskiej, gdzie można gotować z nimi i poznać bliżej ich tradycje i kulturę. Do plaży jedzie sie tuk-tukiem 10minut. Dom jest w podobny do stylu europejskiego, więc są dobre warunki. )
MY WYBRALIŚMY LOKALNĄ RODZINĘ I UCZYLIŚMY SIĘ GOTOWAĆ CURRY :)

Dzień 8 - Dzięń 12

Na plaży, relaks
Hotel The Palms


Dzień 13
Transfer na lotnisko a następnie przelot do kraju.

My zapłacilismy 11.00 zł za osobę, ale wiemy, że można wybrać tańsze lub droższe hotele, to cena sie zmieni.
Zgłoś nadużycie

Firma
O nas
Prasa
 
Wybierz język


HolidayCheck.pl jest
członkiem Polskiej
Izby Turystycznej.
 
HolidayCheck.pl jest
w prestiżowym gronie
firm polecanych
przez magazyn Forbes
© 1999 - 2017, wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis HolidayCheck.pl używa plików cookies w celu identyfikacji, konfiguracji, utrzymywania sesji, prowadzenia statystyk oraz obsługi emisji reklam. Korzystanie z serwisu HolidayCheck.pl oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej szczegółów tutaj.
Travelog country